Tordo OnlineShop
Інформація
Пошук

Мате (матэ)

Чай Мате фасований "STRONG» (не очищений) 250 г
0
00912
шт
120 ₴
Чай Мате фасований "Naranja" (з апельсином) 250 г
0
00911
шт
190 ₴
Чай Мате фасований "Menta" (з м'ятою) 250 г
0
00910
шт
190 ₴
Чай Мате фасований "Hierbas" (з травами) 250 г
0
00909
шт
200 ₴
Чай Мате фасований "CLEANSING" (зелений очищений)  250 г
0
00908
шт
130 ₴
Чай Мате фасований "BIG LEAF" (очищений великий лист) 250 г
0
00907
шт
130 ₴
Чай Мате Лимон
0
00412
г
50 ₴
Чай Мате Суниця
0
00413
г
50 ₴
Чай Мате зелений Big Leaf Аргентина
1
00407
г
40 ₴
Відображено 1 по 9 з 9

Чай мате - екзотичний, приємний смак і цілий колодязь вітамінів в одному келиху

Мате - це один з видів чаю, батьківщиною якого вважається Латинська Америка, де п'ють його ще з доколумбових часів. З іншого ж боку, мате, досить складно назвати чаєм, швидше за все він є кофеїновмісні напоєм з великим вмістом вітамінів і мінералів.

Історія мате

Мате (герба / йерба мате) - це напій, дуже схожий на чай, який виготовляють з висушеного листя екзотичного дерева роду - Ilex Paraguariensis.

Чи знали ви ...
У перекладі з іспанської мови кечуанское назву «Mati» означає ємність для пиття. Самі ж листя палуба називають yerba mate (йерба мате), що в перекладі звучить просто як «трава мате».
Також досить цікаво, що при нашій вимові назви наголос робиться на останньому складі, в той час як іспанці акцентують увагу на першому.

Сам мате став відомим в країнах Європи десь на початку 20-х років XVI століття, але детально був описаний тільки в кінці XVIII століття знаменитим французьким дослідником-біологом - Августом де Сент Хілейром, коли той досліджував зарості річки Парани і виявив там дерева роду - Aquifoliaceae, а саме Ilex Paraguariensis. У природних умовах воно представляє собою 10-15-ти метрове дерево-чагарник, яке росте близько 25 років. Варто відзначити, що при культивуванні ріст рослини становить не більше 2 м у висоту. Цвіте він з середини жовтня і практично до кінця грудня. Плоди Ilex Paraguariensis - це червонуваті ягоди невеликого розміру, які мають трохи витягнуту форму, що нагадує чимось перець-гагашар.

Дерево Ilex Paraguariensis досить чутливе до нестачі вологи. Встановлено, що домогтися гарного росту рослини можна в місцях, де середня кількість опадів на рік становить близько 1500 мм або навіть більше. Зростає дерево добре тільки в тропічному або субтропічному кліматі, в кислому грунті, який добре наповнений залізом. Отримати перший врожай можна вже через 5 років після посадки першого живця.

Як правильно приготувати мате?

Спосіб приготування мате досить простий і схожий на процес заварювання звичайного чаю. Отже, щоб правильно заварити мате дотримуйтесь алгоритму:
●    Візьміть чашку (можна і традиційну посуд - калабас, армуд і т.д) і засипте в неї порошок мате на ⅔ від загального обсягу;
●    Додайте трохи теплої води (близько 40 ° С). Дайте постояти напою близько хвилини;
●    Додайте гарячої води (приблизно 80 ° С), а потім накрийте кришкою.
●    Коли листя мате «розкриються», то можна сміливо пити напій, періодично додаючи в заварку трохи теплої кип'яченої води.

Чи знали ви ...
Одна з легенд плем'я гуарані говорить про те, що одного разу на нашу землю спустився всемогутній бог Pa'і. Він подарував людям все і навчив їх основам медицини. Серед лікувальних трав була і рослина з якої виготовляють мате. Божество навчило індіанців як правильно доглядати за нею, і готувати з плодів чудотворний напій. За віруванням племені гуарані цей чай здатний подарувати великий притік сил людині, позбавити її від різних захворювань, прогнати нудьгу та тугу, а також подарувати вічне життя.

Також є кілька нестандартних методик заварювання мате, а саме:


●    Cha de mate. Готовий напій за цим рецептом виходить досить міцним, практично як кава. Спосіб приготування: взяти жменьку порошку мате і кинути в воду, яка нагрівається на маленькому вогні та потім добавити температуру. Як тільки вода закипить відразу ж зняти з плити, інакше мате втратить свій смак. Пити можна як в гарячому, так і холодному вигляді;
●    Mate Dolce. Приготований напій відрізняється своїм солодким смаком, без жодної краплі гіркоти. Спосіб приготування: кинути жменю порошку мате, в попередньо змішану з цукром та розігріту на великому вогні посуду. Потім залити суміш водою і відразу зняти з вогню. Далі - процідити і можна пити;
●    Cimarron (Amargo). Процес приготування за цим рецептом - це цілий ритуал. Для приготування напою вам буде потрібно нагрівач, чайник і спеціальна посудина - cuia прикрашена сріблом та яку виготовляють з дині-горлянки. При наявності всього необхідного для заварки всі, хто буде пити чай сідають в коло в центрі якого знаходиться маленька дівчинка - china, що займається приготуванням напою. Процес заварювання: наповнити посудину на ¾ порошком мате і потрохи просочувати все гарячою водою.Коли суміш стане схожою на кашку, то за допомогою спеціальної срібної трубочки з дірочками внизу зробіть в центрі невелике заглиблення. Потім додайте теплої води заливаючи її саме з центру і все - напій готовий Першим дегустує чай - господар будинку. Він робить кілька ковтків і після повертає посудину на місце. Таким чином пробують чай мате всі гості будинку, які сиділи в колі: спочатку чоловіки, а потім всі інші. Після пари таких кіл мате здатний втратити свій смак, але легке його помішування трубочкою дозволить підняти осад і продовжити ваше задоволення від чаювання. Оновити заварку можна тільки після повністю пройденого кола.


Чи знали ви ...
Як правило, мате п'ють з одного посуду, який передають всім бажаючим насолодитися напоєм. Тому на подібні церемонії запрошують тільки рідних або досить близьких друзів. Якщо на цей захід покликали сторонню людину, то це говорить про величезну довіру до його особи. Після чаювання ця людина сприймається практично як член сім'ї. Відмова від запрошення сприймається за величезну образу.

Чай мате, купити який ви можете в нашому магазині з кожним роком стає все більш популярним не тільки в Європі, але і в нашій країні. Це і не дивно, адже постійно відкриваються нові наукові факти про цей напій, які свідчать про унікальні його лікарські властивості. Між іншим, на Заході його і продають в основному як лікарський чай.

Чи знали ви ...
Для багатьох країн латинської Америки мате є напоєм, який прийнято пити щодня, втім, як у нас каву. Також чаювання з ним для багатьох вважається і чимось на зразок ділової традиції. Заварений мате прийнято подавати після укладення важливих угод, проведення успішних зустрічей з партнерами, і т.д.

Ціна на чай мате може в різних магазинах відрізнятися одна від одної. Пов'язано це з багатьма факторами про які зараз сенсу говорити немає, адже головне, що у нас ви можете придбати його за набагато меншою ціною, ніж в інших торговельних точках. До того ж ми здійснимо доставку швидко і надійно в будь-який куточок України чи навіть частково за її межі.

Мате чай в Дніпрі   Мате чай в Запоріжжі   Мате чай в Києві   Мате чай у Львові   Мате чай в місті Одеса   Мате чай в місті Харьків
Відгуки покупців